انقلاب در فضای مجازی

انقلاب در فضای مجازی
انقلاب در فضای مجازی

با تمام این اوصاف و با فرض اینکه شما خواننده ی گرامی تا حدودی قانع شده باشید که استفاده از پیام رسان های داخلی بهتر است و لازم است از پیام رسان خارجی خارج شد، حال تکلیف چیست؟ آیا تمام تکلیف، متوجه فلان مسئول رده بالا یا رده پایین است؟ آیا فقط نخبگان وظیفه دارند که ابزارهای مناسب و قابل قبول تری ارائه دهند؟ یا من و شما هم وظیفه‌ای داریم؟

پاسخ روشن است؛ آنها در موقعیت و مقام خود وظیفه هایی دارند که باید انجام گیرد. اما ما کاربران هم وظیفه داریم. اگر اقبال عمومی جامعه به سمت تلگرام نرفته بود شاهد پیشرفت های روز به روز آن نبودیم، شاهد برنامه‌ریزی و حمایت مسئولین کشور از آن نبودیم.

حال اگر مثلاً کاربران فضای مجازی فقط و فقط به خاطر حمایت از جوانان نخبه کشور به پیام رسان های داخلی روی بیاورند، چه می شود؟ مطمئناً مسئولین تکانی به خود خواهند داد، چنانچه در جریانات اخیر تکان خوردند!

مطمئناً مدیران پیام رسان های داخلی با انگیزه و توان بالاتری به ارتقاء برنامه شان میپردازند، چنانچه در اتفاقات اخیر شاهد این قضیه بودیم و دیدیم که چه تکاپویی در میان مسئولین پیام رسان های داخلی ایجاد شد.

آنچه امروز باعث محبوبیت پیام رسانهای خارجی شده است بیش از امکانات، این است که آنها به واسطه زیرساخت مناسب، دارای سرعت نسبتاً بهتری هستند و از آن مهمتر اینکه تعداد کاربران و تعداد مخاطبان بیشتری دارند و به اصطلاح عمومی ترند.

بله، مسئولین موظف به ایجاد زیرساخت مناسب هستند اما این من و شما هستیم که با تبلیغ و تبیین ویژگی ها و استفاده از پیام رسان های داخلی می توانیم استفاده از آن را همه گیر کنیم.

می‌توانیم گروه های دوستانه و خانوادگی خود را و گروهها و کانالهایی را که مدیریت شان را برعهده داریم در پیام رسان های داخلی نیز ایجاد کنیم و آرام آرام با معرفی و تبلیغ گروه ها و کانال های خود در پیام رسان های داخلی، برای سایر دوستان و اطرافیان، آنها را هم با خود همراه کنیم.

حرکت های مهم اجتماعی از بدنه جامعه شروع می شوند، نه از مسئولین.

به خصوص من و شمای طلبه و جهادگر باید در میان مردم ایجاد انگیزه کنیم و این را به یک مطالبه مردمی جدی تبدیل کنیم.

تا کی می شود دست روی دست گذاشت و منتظر شد تا مسئولین از خواب بیدار شوند و حرکتی انجام دهند؟

دین و فرهنگ اجتماعی به تاراج گذاشته رفته است، چطور می توان دید و تلاشی نکرد؟ چطور می شود مومن بود و مجاهدت نکرد و سختی‌ها را به جان نخرید؟

در راه دین خدا مال و جان و آبروی ما واقعا چه ارزشی دارد؟

این جهاد و نهضت مردمی حذف تلگرام را با نام مبارک حضرت مهدی عجل الله فرجه آغاز می نماییم و ارتباطات خود را در پیام رسان های ایرانی ادامه می دهیم.

 

1 نظر
  1. میثم می گوید

    سلام
    تشکر از مقاله خوب و کاربردی تون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.