پیام رسان خارجی یا ایرانی؟

تا چندی پیش با پیشرفت تکنولوژی تلفن همراه، ابزاری جدید در اختیار کاربران قرار گرفت که توانست محدودیت های تماس صوتی و پیام کوتاه متنی را بردارد و به آنها این امکان را بدهد که بتوانند از هر مکانی در کوتاه ترین زمان هر صوت، تصویر و یا متنی را در اختیار دیگران قرار دهند بدون اینکه حتی محدودیتی در تعداد مخاطبان داشته باشند. نرم افزارهای مختلفی که روز به روز پیشرفته تر شده و امکانات جدیدی ارائه می‌کردند.

در این میان از آنجا که ما در کشورمان در این زمینه پیشرو نبودیم، ناچار شدیم به استفاده از برنامه ها و امکاناتی که به دست بیگانگان و بعضاً وابستگان دشمنان ما ساخته و برنامه ریزی شده بودند. جالب اینجاست که از طرف مسئولین امر هیچ حرکت جدی به جز فیلترینگ و یا در مواردی فقط زمزمه ی فیلتر کردن دیده نشد.

بخاطر داریم که در مقطعی دشمن از این ابزار تلگرامی خود نهایت تلاش را برای آشوب در کشور نمود و مسئولین فضای مجازی که بعضاً بی توجه به این خطر ابزاری دشمن بودند مجبور به فیلتر آن شدند و عده ای از مردم بعد از فیلتر شدن و پی بردن به خطر تلگرام آن را کنار نهادند و از سویی بخاطر نیاز به پیام رسانی امن به پیام رسان های داخلی منتقل شدند. ولی پس از مدتی کوتاه فیلتر برداشته شد و این ابزار به هر دلیلی دوباره جای خود را در فضای مجازی ایران باز کرد.

هم اکنون عرصه فضای مجازی میدان جهاد و مقابله با دشمن است، نیاز است مردم انقلابی ایران اسلامی خود با نهضتی مردمی و تبلیغی جهادی برای این ابزار تصمیم بگیرند که پیام رسان خارجی یا ایرانی؟؟؟

در مطالب روزهای بعد خطرات و فواید پیام رسان خارجی و داخلی را بیان می کنیم تا ان شاءالله با همتی مردمی برای این پیام رسان تصمیم گیری کنیم.

1 نظر
  1. hossine می گوید

    سلام
    چه خوبه که به دوستانمون پیام رسان های داخلی رو معرفی کنیم چرا باید به این راحتی اطلاعات و اوضاع فرهنگی و اجتمایی جامعه ما به دست دشمنان بیفته

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.