۲۹ مهر ۱۳۹۷

پیام رسان خارجی یا ایرانی؟

پیام رسان خارجی یا ایرانی؟

تا چندی پیش با پیشرفت تکنولوژی تلفن همراه، ابزاری جدید در اختیار کاربران قرار گرفت که توانست محدودیت های تماس صوتی و پیام کوتاه متنی را بردارد و به آنها این امکان را بدهد که بتوانند از هر مکانی در کوتاه ترین زمان هر صوت، تصویر و یا متنی را در اختیار دیگران قرار دهند بدون اینکه حتی محدودیتی در تعداد مخاطبان داشته باشند. نرم افزارهای مختلفی که روز به روز پیشرفته تر شده و امکانات جدیدی ارائه می‌کردند.

در این میان از آنجا که ما در کشورمان در این زمینه پیشرو نبودیم، ناچار شدیم به استفاده از برنامه ها و امکاناتی که به دست بیگانگان و بعضاً وابستگان دشمنان ما ساخته و برنامه ریزی شده بودند. جالب اینجاست که از طرف مسئولین امر هیچ حرکت جدی به جز فیلترینگ و یا در مواردی فقط زمزمه ی فیلتر کردن دیده نشد.

بخاطر داریم که در مقطعی دشمن از این ابزار تلگرامی خود نهایت تلاش را برای آشوب در کشور نمود و مسئولین فضای مجازی که بعضاً بی توجه به این خطر ابزاری دشمن بودند مجبور به فیلتر آن شدند و عده ای از مردم بعد از فیلتر شدن و پی بردن به خطر تلگرام آن را کنار نهادند و از سویی بخاطر نیاز به پیام رسانی امن به پیام رسان های داخلی منتقل شدند. ولی پس از مدتی کوتاه فیلتر برداشته شد و این ابزار به هر دلیلی دوباره جای خود را در فضای مجازی ایران باز کرد.

هم اکنون عرصه فضای مجازی میدان جهاد و مقابله با دشمن است، نیاز است مردم انقلابی ایران اسلامی خود با نهضتی مردمی و تبلیغی جهادی برای این ابزار تصمیم بگیرند که پیام رسان خارجی یا ایرانی؟؟؟

در مطالب روزهای بعد خطرات و فواید پیام رسان خارجی و داخلی را بیان می کنیم تا ان شاءالله با همتی مردمی برای این پیام رسان تصمیم گیری کنیم.

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. hossine

    سلام
    چه خوبه که به دوستانمون پیام رسان های داخلی رو معرفی کنیم چرا باید به این راحتی اطلاعات و اوضاع فرهنگی و اجتمایی جامعه ما به دست دشمنان بیفته

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 3 =